یکشنبه 3 شهریور 1398
خرید بیش از 7300 تن گندم در هفته اول خرید تضمینی
18خرداد 1398

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2:

خرید بیش از 7300 تن گندم در هفته اول خرید تضمینی

فصل خرید تضمینی گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در مازندران آغاز شد که در اولین هفته آن بیش از 7300 تن گندم به ارزش 127 میلیارد و 312 میلیون ریال تحویل مراکز خرید تضمینی شرکت غله گردید که با توجه به ثبت اطلاعات محموله های دریافتی در سامانه در صف انتظار پرداخت قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 با بیان این مطلب اظهار داشت: مراکز خرید دایر شده جهت دانه روغنی کلزا همزمان عملیات خرید تضمینی گندم را نیز انجام می دهند.
سید محمد جعفری به مراکز خرید تضمینی گندم اشاره کرد و گفت: 23 مرکز شامل 14 کارخانه آرد و سیلو و 9 مرکز تعاون روستایی جهت خرید محصول گندم در استان مازندران پیش بینی و از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری تجهیز گردید.
وی به مراکزی که فرآیند خرید گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان را آغاز کردند اشاره کرد و گفت: در حال حاضر به تناسب برداشت گندم مراکز پاک سیلوی گلوگاه، کارخانه مهر رستمکلا و سیلوی قره تپه، سیلوی شهید میرزاپور و کارخانه آرد ستاک نکا، کارخانه آرد سورک میاندرود، کارخانه آرد دستاس ساری و کارخانه آرد نمونه جویبار جهت خرید گندم بازگشایی گردیدند.
دکتر جعفری با اشاره به قیمت تضمینی گندم اظهار داشت: قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در سال زراعی جاری براساس 4 درصد افت مفید و 1 درصد افت غیرمفید 17 هزار ریال تعیین شده است.
وی تصریح کرد: خرید تنها از کشاورزانی صورت می گیرد که نام آنها در سامانه پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت شده باشد.
جعفری تاکید کرد: در سالجاری هیچ خرید تضمینی گندم از کشاورزانی که در سامانه ثبت نام نکرده اند انجام نخواهد شد و گندمکارانی که در سامانه مذکور ثبت نام نکردند باید با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستانها نسبت به ثبت سطح زیر کشت گندم خود در سامانه نظام نوین ترویج اقدام کنند.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 افزود: ثبت اطلاعات کشاورزان شامل محل تولید، سطح زیر کشت، برآورد تولید و اطلاعات هویتی کشاورزان در سامانه جامع پهنه بندی در زمان تحویل محصول ضروری است.
وی تاکید کرد: کشاورزان در زمان تحویل محصول، معرفی نامه جهاد کشاورزی، کپی کارت ملی و شماره حساب بانک کشاورزی خود را به همراه داشته باشند.

دیدگاه خود را بیان کن
متن بالا را در زیر وارد کنید