یکشنبه 3 شهریور 1398
مازندران میزبان رایزن های اقتصادی در منطقه
19خرداد 1398

استاندار مازندران خبر داد:

مازندران میزبان رایزن های اقتصادی در منطقه

برای نخستین بار مازندران میزبان رایزن های اقتصادی کشور‌های حاشیه دریای خزر با هدف رونق اقتصادی در منطقه خواهد بود.
استاندار مازندران با بیان این مطلب اظهار داشت: این استان برای نخستین بار با حضور روسای اتاق بازرگانی کشور‌های حاشیه دریای خزر، بخش خصوصی و فعالان اقتصادی میزبان ۳رویداد مهم و ملی با هدف رونق اقتصادی شامل نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی، همایش بین المللی اتاق بازرگانی (icbc) و نیز همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری با حضور نمایندگان نمایندگان کشور‌های حاشیه دریای خزر خواهد بود.
احمد حسین زادگان با اشاره به صادرات ۳۷۵میلیون دلاری محصولات مازندران پارسال به کشور‌های مختلف افزود: این استان دارای ظرفیت‌های فراوان، اما بدون استفاده بوده که با رفع موانع تجاری و اداری، شاهد افزایش مبادلات اقتصادی خواهیم بود.
استاندار مازندران، هدف از برگزاری این رویداد را استفاده مطلوب از ظرفیت‌های بنادر، فرودگاهی، ریلی و راه‌های ارتباطی استان اعلام کرد و گفت: بیش از ۲۲۰فرصت اقتصادی برای جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی شناسایی شده و امکان رایزنی این ظرفیت‌ها وجود دارد.
حسین زادگان، از آمادگی ۱۵سفیر کشور مختلف برای حضور در این برنامه‌ها خبر داد و افزود: ۱۲۳ غرفه در نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری و صادراتی برای معرفی توانمندی‌های این استان در حوزه صنعت، گردشگری و کشاورزی به همراه برنامه فرهنگی ساماندهی شده است.
این رویداد مهم و ملی روزهای 20 الی 23 خرداد امسال در نمایشگاه بین المللی شهرستان ساری واقع در جاده فرح آباد برگزار می شود.

دیدگاه خود را بیان کن
متن بالا را در زیر وارد کنید