پنج شنبه 26 تیر 1399
آغاز فاز دوم واردات روغن خام آفتابگردان از روسیه
22آبان 1398

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران:

آغاز فاز دوم واردات روغن خام آفتابگردان از روسیه

فاز دوم واردات روغن خام خوراکی آفتابگردان توسط شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران از طریق بنادر امیرآباد و انزلی انجام خواهد شد.
سید محمد جعفری با بیان این مطلب اظهار داشت: پنجشنبه 23 آبانماه اولین محموله از فاز دوم واردات روغن خام خوراکی آفتابگردان از طریق کشتی تجاری ولگاترانس2701 با ظرفیت 5 هزار تن به صورت فله از روسیه وارد بندر امیرآباد خواهد شد و فرآیند ترخیص آن توسط کارشناسان اداره کل غله و خدمات بازرگانی مازندران صورت می پذیرد.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران همچنین افزود: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته، در این فاز 33 هزار تن روغن خام خوراکی آفتابگردان توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران از کشور روسیه وارد خواهد شد.
دکتر جعفری تصریح کرد: این میزان واردات روغن خام خوراکی آفتابگردان برای تامین بخشی از ذخایر استراتژیک کشور می باشد.
سید محمد جعفری با اشاره به مزایای اجراي عملیـات واردات و ذخیره سازي روغن نباتی خام در استان مازندران اظهار داشت: ايجاد اشتغال و ارزش افزوده در منطقه و فعال سازي كارخانجات و صنايع مرتبط با آن از مزایای این طرح مي باشد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: فاز اول واردات روغن خام خوراکی آفتابگردان از روسیه به میزان 65 هزار تن توسط اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران و از طریق بندر امیرآباد به صورت کامل انجام شد.

دیدگاه خود را بیان کن
متن بالا را در زیر وارد کنید