پنج شنبه 26 تیر 1399
بیش از 3 ماه ذخیره استراتژیک گندم در مازندران
28آبان 1398

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران:

بیش از 3 ماه ذخیره استراتژیک گندم در مازندران

با برنامه ریزی مناسب و اقدامات صورت گرفته و با همکاری انجمن صنفی کارخانجات آرد وشرکت حمل و نقل، ذخیره استراتژیک گندم در استان به بیش از 3 ماه رسیده است.
مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با بیان این مطلب اظهار داشت : با توجه به شرایط خاص گندم درکشور با برنامه ریزی های صورت گرفته جهت تامین گندم مورد نیاز استان از سایر استانها با روند مناسبی در حال انجام می باشد تا نگرانی و دغدغه ای نسبت به تامین نان مورد نیاز مردم وجود نداشته باشد .
دکتر جعفری همچنین به واردات گندم از روسیه اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی و هماهنگی لازم جهت واردات 200 هزار تن گندم از روسیه از طریق بنادر امیرآباد و نوشهر در فاز اول بعمل آمده و به زودی این میزان گندم طبق برنامه زمان بندی وارد کشور خواهد شد.
وی تصریح کرد: با توجه به ذخایر استراتژیک گندم، مردم هیچگونه دغدغه و نگرانی نسبت به تامین نان مصرفی مورد نیاز خود نداشته باشند.
سید محمد جعفری در ادامه با اشاره به فعالیت 19 کارخانه آرد سازی در استان مازندران عنوان کرد : تا سال 1395 ماهانه حدود 25 هزار تن گندم در کارخانجات استان آسیاب می گردید در حالی که امروز در راستای افزایش تولید و بهره وری بیشتر از ظرفیت آسیابانی نزدیک به 37 هزار تن گندم ماهانه در استان آسیاب می شود.
وی همچنین تصریح کرد : در خصوص آرد سایر مصارف ( صنف و صنعت ) 100 درصد آرد یارانه ای در استان مازندران تولید می شود .
مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران به اشتغال در این حوزه اشاره کرد و گفت : بیش از 1200نفر به صورت مستقیم در کارخانجات آردسازی استان و هزاران نفر نیز به صورت غیر مستقیم در حوزه صنعت مرتبط به آرد مشغول به فعالیت می باشند .
دکتر جعفری افزود : در راستای منویات مقام معظم رهبری در سال رونق تولید و همچنین برنامه ها و سیاستهای کارگشایانه استاندار مازندران در حمایت از تولید و پویایی آن تلاش شده است با تامین و حفظ موجودی گندم در استان کارخانجات آرد بتوانند تولید خود را با حفظ کیفیت پایدار داشته باشند .

دیدگاه خود را بیان کن
متن بالا را در زیر وارد کنید