جمعه 22 فروردین 1399
ذخایر کافی اقلام اساسی شکر، برنج و روغن در استان
27اسفند 1398

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران:

ذخایر کافی اقلام اساسی شکر، برنج و روغن در استان

با توجه به تمهیدات صورت گرفته و تامین کالاهای اساسی شکر، برنج و روغن خوراکی هیچگونه دغدغه و کمبودی در ایام پایانی سال وجود ندارد.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با بیان این مطلب اظهار داشت: بمنظور کنترل قیمت شکر، میزان 1042 تن شکر مصارف خانوار به مازندران اختصاص یافت که به عاملین توزیع معرفی شده از سوی سازمان صنعت معدن و تجارت تحویل گردید تا با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار به ازای هر کیلو چهار هزار و هفتصد تومان به مصرف کننده نهایی تحویل گردد که تاکنون از میزان اشاره شده 1011 تن تحویل عاملین توزیع گردید.
سید محمد جعفری افزود: 1042 تن شکر برای صنف و صنعت اختصاص یافت که براساس مصوبه استانی تنظیم بازار یک نفر عامل استانی به شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران معرفی گردید که عامل مذکور نیز برای جذب و دریافت شکر اختصاص یافته اقدام نمود.
دکتر جعفری با اشاره به ذخایر مناسب شکر در استان اظهار داشت: 2500 تن ذخیره استراتژیک شکر در انبارهای تحت پوشش داخل استان ذخیره سازی شده که در صورت نیاز بازار و با صدور مجوز قابل تحویل به مصرف کننده می باشد.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران به موضوع برنج اشاره کرد و گفت: میزان 1250 تن سهمیه برنج هندی دانه بلند با کد تعرفه ای 1121 به استان مازندران اختصاص یافت که با نرخ مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور بمبلغ هر کیلو شش هزار و ششصد تومان به مصرف کننده نهایی تحویل می گردد.
دکتر جعفری افزود : عاملین توزیع برنج با معرفی از سوی سازمان صنعت معدن و تجارت می توانند با مراجعه به اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان تهران نسبت به دریافت سهمیه اختصاص یافته اقدام کنند.
دکتر جعفری تصریح کرد: با توجه به اینکه استان مازندران به عنوان یکی از قطب های مهم تولید برنج در کشور می باشد و بمنظور حمایت از کشاورزان استان و تولید داخلی ، ذخیره سازی برنج های اختصاص یافته تنظیم بازار در انبارهای استان صورت نمی گیرد.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران در ادامه به روغن خوراکی اشاره کرد و گفت : 1250 تن روغن خوراکی در احجام 5 کیلویی مایع به استان مازندران اختصاص یافت که به عاملین معرفی شده از سوی سازمان صنعت معدن و تجارت ارائه خواهد شد.
دکتر جعفری افزود: این میزان روغن از محل ذخایر در اختیار کارخانجات تولیدی قرار داده شده تا با 5 درصد تخفیف زیر قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار کشور عرضه شود تا به دست مصرف کننده اصلی قرار گیرد.
وی همچنین به ذخیره سازی 10 هزار تن روغن خوراکی به عنوان ذخایر استراتژیکی استان خبر داد.
جعفری تصریح کرد: اقلام کالاهای اساسی از طریق فروشگاه های زنجیره ای و دیگر شبکه های توزیعی به شهروندان ارائه خواهد شد.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران خاطرنشان کرد: با تمهیدات صورت گرفته و ذخایر مناسب کالاهای اساسی، مردم هیچگونه نگرانی در خصوص تامین شکر، برنج و روغن خوراکی نخواهند داشت.

دیدگاه خود را بیان کن
متن بالا را در زیر وارد کنید