شنبه 5 مهر 1399
خرید بیش از 37 هزار تن گندم در مازندران
2تیر 1399

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران:

خرید بیش از 37 هزار تن گندم در مازندران

از آغاز فصل خرید تضمینی گندم در مازندران تاکنون 37 هزار و 879 تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان توسط اداره کل غله و خدمات بازرگانی خریداری شد.
بهرام نجفی، سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با بیان این مطلب اظهار داشت: ارزش گندم خریداری شده از کشاورزان مازندرانی 966 میلیارد و 845 میلیون ریال می باشد که فایل های خرید برای پرداخت بهای گندم دریافتی در اختیار بانک کشاورزی قرار داده شد.
مهندس نجفی افزود: 24 مرکز شامل مراکز خرید ملکی و کارخانه های آرد سازی و سیلوهای بخش خصوصی و تعدادی از مراکز تعاونی روستایی جهت خرید محصول گندم در استان مازندران از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری تجهیز گردید و به تناسب نیاز آماده برای عملیات خرید تضمینی گندم می باشند.
وی به شهرستان هایی که بیشترین میزان تحویل گندم را دارند اشاره کرد و گفت: شهرستان بهشهر با 33 درصد، گلوگاه با 24 درصد و نکا 17 درصد از تحویل گندم به مراکز خرید اداره کل غله مازندران دارای بیشترین آمار تحویل این محصول در سطح استان می باشند.
بهرام نجفی با اشاره به قیمت تضمینی گندم اظهار داشت: قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلو گرم گندم در سال زراعی جاری بر اساس 4 درصد افت مفید و 1 درصد غیر مفید 25 هزار ریال تعیین شده که نسبت به سال گذشته بیش از 47 درصد افزایش داشته است.
سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با اشاره به خرید کلزا در استان اعلام کرد: تاکنون بیش از 11 هزار تن کلزا به ارزش 493 میلیارد و 424 میلیون ریال از کشاورزان مازندرانی خریداری شد که با پیگیری های بعمل آمده تاکنون 20 درصد از مطالبات آن ها پرداخت شد.
وی در پایان با اشاره به دائر بودن 4 مرکز خرید در شهرستان های ساری و بهشهر افزود: تا زمانی که کشاورزان عزیز، کلزا برای تحویل داشته باشند این مراکز دائر خواهند بود.

دیدگاه خود را بیان کن
متن بالا را در زیر وارد کنید