یکشنبه 19 آذر 1402
آغاز خرید تضمینی سویا در مازندران
25مهر 1401

معاون بازرگانی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران:

آغاز خرید تضمینی سویا در مازندران

با توجه به آغاز برداشت دانه روغنی سویا، جلسه هماهنگی خرید این محصول در اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران و با حضور مدیران و کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی استان برگزار شد.
در حاشیه این جلسه محمود کاظمی نژاد معاون بازرگانی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران به قیمت خرید تضمینی سویا توسط دولت اشاره کرد و اظهار داشت: در سال زراعی جاری قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی سویا از کشاورزان، با 2 درصد ناخالصی و 12 درصد رطوبت 153 هزار و 566 ریال خریداری می‌شود.
مهندس کاظمی نژاد با اشاره به اینکه خرید تضمینی سویا از فردا سه شنبه در سیلوی شهید میرزاپور نکا آغاز خواهد شد افزود: 8 مرکز قطعی و 1 مرکز در صورت نیاز در شهرهای گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندرود، ساری، جویبار جهت خرید تضمینی سویا پیش بینی شد که با بسیج تمام امکانات از قبیل نرم افزار و سخت افزار آماده تحویل گرفتن دانه روغنی سویا می باشند.
وی تصریح کرد: تمهیدات لازم از جمله استقرار عوامل تشخیص و ذیحساب، نماینده بانک کشاورزی و نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی در مراکز خرید و کالیبراسیون باسکول و لوازم آزمایشگاهی صورت پذیرفت.
معاون بازرگانی اداره کل غله مازندران همچنینی افزود: با توجه به اینکه سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران پیش بینی کرده در 4772 هکتار سطح زیرکشت سویا در استان 8220 تن سویا تولید شده باشد انتظار می رود 6هزار تن دانه روغنی سویا از کشاورزان خریداری شود.

دیدگاه خود را بیان کن
متن بالا را در زیر وارد کنید