شنبه 15 بهمن 1401
نان باید یک متولی داشته باشد
22دی 1401

استاندار مازندران در کارگروه آرد و نان استان:

نان باید یک متولی داشته باشد

جلسه کارگروه آرد و نان استان به ریاست دکتر حسینی پور استاندار مازندران و سایر دستگاه های عضو کارگروه در استانداری مازندران برگزار گردید.
استاندار مازندران در این جلسه عنوان کرد: نان به عنوان موضوعی مهم در دولت شناخته شده و برای ساماندهی وضعیت نان باید برنامه ریزی اصولی کرد.
دکتر حسینی پور افزود: دولت طرح بزرگی را برای مدیریت بر وضعیت نان آغاز کرد که در حال ورود به مرحله چهارم آن می باشیم.
وی از فرآیند طرحی برای ساماندهی بر وضعیت خبازی ها خبر داد و گفت: این مدل به صورت پایلوت در مرکز استان اجرا خواهد شد.
رئیس کارگروه آرد و نان استان اضافه کرد: در جلسه قبل عنوان کردم و امروز نیز تاکید می کنم نان باید یک متولی داشته باشد تا بساط نابسامانی های آن برچیده شود.
دکتر حسینی پور تصریح کرد: سوداگری که در بازار آرد و نان شکل گرفته مساله مهمی است که باید توسط دستگاه های نظارتی برخورد شود.
استاندار مازندران تاکید کرد: نان مردم باید با بالاترین کیفیت و به سهولت در دست مردم قرار گیرد.
حسینی پور افزود: در پخت نان، نانوایان متدین ترین قشرهای اصناف می باشند و از ساعت 2 شب می آیند تا به مردم بهترین نان را بدهند.
وی افزود: در آینده و در فاز 4 طرح، زمینه برای استفاده از خمیر به جای آرد در نظر گرفته شد.
استاندار مازندران با اشاره به طرح ساماندهی وضعیت آرد و نان اظهار داشت: با توجه به مسافرخیر بودن استان اگر این طرح خوب اجرا شود موجب بهبود فضای کسب و کار نانوایان و افزایش کیفیت نان مصرفی می شود.
وی با اشاره به اینکه تعزیرات و پلیس اقتصادی در بحث نظارت می بایست با جدیت و دقت کامل وارد کار شوند عنوان کرد: سامانه های نظارتی را باید فعال کرد و با تقویت سامانه های نظارتی از قبیل دستگاه پوز مخصوص خبازی باید همه دستگاه ها از نظارت مکانیکی خارج شوند.
حسینی پور افزود: مجموعه صمت و جهاد کشاورزی هم باید سیستم های نظارتی خود را تقویت کنند.
استاندار مازندران در بخش دیگری از صحبتهای خود به موضوع گندم اشاره کرد و گفت: باید در تولید گندم هم کیفیت و هم کمیت را با کمک شرکتهای دانش بنیان ارتقا بخشید.
وی افزود: ستاد اجرایی فرمان امام نیز آمادگی پشتیبانی این طرح را دارد.
حسینی پور تصریح کرد: ما باید هم گندم با کیفیت داشته باشیم و هم در این محصول استراتژی به خودکفایی برسیم.
وی در بخش پایانی صحبتهایش به استفاده کامل از ظرفیت بنادر استان تاکید کرد و گفت: بنادر ما بزرگترین نعمت در استان هست و هر سه بندر باید فعال باشد تا از طریق این سه بندر تعالی اقتصادی استان فراهم شود.

دیدگاه خود را بیان کن
متن بالا را در زیر وارد کنید