سه شنبه 21 اردیبهشت 1400
نیمه دوم اردیبهشت؛ زمان آغاز خرید تضمینی دانه روغنی کلزا
31فروردین 1400

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران:

نیمه دوم اردیبهشت؛ زمان آغاز خرید تضمینی دانه روغنی کلزا

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران از آغاز فصل خرید تضمینی دانه روغنی کلزا از کشاورزان مازندران در نیمه دوم اردیبهشت ماه سالجاری خبر داد.
عباسعلی وفائی نژاد با بیان این مطلب اظهار داشت: 14 مرکز خرید در شهرستان های گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندرود، ساری، جویبار، بابل، آمل و نور، عملیات خرید تضمینی کلزا را در مازندران بر عهده خواهند داشت.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با اشاره به خرید بیش از 11 هزار تن دانه روغنی کلزا در سال گذشته افزود: با توجه به پیش بینی سازمان جهاد کشاورزی استان انتظار می رود در سال جاری نیز حدود 11 هزار تن کلزا توسط این اداره کل خریداری شود.
وی به قیمت خرید دانه روغنی کلزا اشاره کرد و گفت : قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا با 2 درصد ناخالصی و 9 درصد رطوبت 11 هزار تومان می باشد،
وفائی نژاد افزود: به ازای هر درصد افت رطوبتی بالای 9 درصد و افت ناخالص بالای 2 درصد به نسبت از وزن محصول کلزا تحویلی کسر و بهای آن محاسبه و پرداخت خواهد شد.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران تاکید کرد : کشاورزان سطح زیر کشت کلزای خود را در سامانه جامع پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت نمایند زیرا خرید تضمینی کلزا از کشاورزانی که در سامانه مذکور ثبت نام نکرده اند انجام نخواهد شد.
عباسعلی وفائی نژاد در پایان گفت: کشاورزان در زمان تحویل محصول، کارت ملی و شماره حساب بانک کشاورزی خود را به همراه داشته باشند.

دیدگاه خود را بیان کن
متن بالا را در زیر وارد کنید