دوشنبه 31 خرداد 1400
بهشهر و گلوگاه ، تحویل دهنده 73 درصد از کلزای خریداری شده در استان مازندران
8خرداد 1400

به گزارش روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران:

بهشهر و گلوگاه ، تحویل دهنده 73 درصد از کلزای خریداری شده در استان مازندران

کشاورزان شهرستان های بهشهر و گلوگاه تاکنون 73 درصد از کلزای خریداری شده در سطح استان مازندران را به مراکر خرید تضمینی دانه روغنی اداره کل غله استان تحویل دادند.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با بیان این مطلب اظهار داشت: از آغاز عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا تاکنون 4 هزار و 770 تن کلزا به ارزش 524 میلیارد و 779 میلیون ریال از کشاورزان مازندرانی خریداری شد که سهم شهرستان های بهشهر و گلوگاه از این میزان خرید به ترتیب 1892 و 1583 تن بوده است.
عباسعلی وفائی نژاد به تعداد مراکز خرید اشاره کرد و گفت : این میزان خرید توسط 10 مرکز از 14 مرکز تجهیز شده جهت انجام مطلوب فرآیند خرید تضمینی دانه روغنی کلزا انجام گرفت که در هر یک از شهرستان های بهشهر و گلوگاه 2 مرکز جهت سهولت در تحویل این محصول دائر گردید.
وی افزود: با تمهیدات اتخاذ شده 14 مرکز خرید شامل پاکسابان گلوگاه، بنفشه بهشهر، مهر خالقی رستمکلا، سیلوی شهید میرزاپور نکا، مومنی سورک، دستاس ساری، لالا کیاسر، تعاونی تجن تاکام ساری، تعاونی ولیعصر دودانگه ساری، نمونه جویبار، لاله بابل و آسیابان آمل عملیات خرید تضمینی کلزا در مازندران را در سال زراعی جاری انجام خواهند داد.
وفائی نژاد با اشاره به قیمت خرید دانه روغنی کلزا اظهار داشت : قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا با 2 درصد ناخالصی و 9 درصد رطوبت 11 هزار تومان می باشد.
وی تاکید کرد: به ازای هر درصد افت رطوبتی بالای 9 درصد و افت ناخالص بالای 2 درصد به نسبت از وزن محصول کلزا تحویلی کسر و بهای آن محاسبه و پرداخت خواهد شد.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران تصریح کرد : کشاورزان سطح زیر کشت کلزای خود را در سامانه جامع پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت نمایند زیرا خرید تضمینی کلزا از کشاورزانی که در سامانه مذکور ثبت نام نکرده اند انجام نخواهد شد.
وی افزود: کشاوزران عزیز در زمان تحویل محصول کپی کارت ملی و شماره حساب بانک کشاورزی خود را به همراه داشته باشند.

دیدگاه خود را بیان کن
متن بالا را در زیر وارد کنید