دوشنبه 31 خرداد 1400
واریز 190 میلیارد ریال از مطالبات کلزاکاران مازندران
12خرداد 1400

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران:

واریز 190 میلیارد ریال از مطالبات کلزاکاران مازندران

کشاورزانی که تا تاریخ 4 خرداد ماه سالجاری محموله های کلزای خود را به مراکز خرید تضمینی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران تحویل و اطلاعات آن در سامانه جامع خرید تضمینی بانک کشاورزی ثبت گردید، مطالبات خود را دریافت کردند.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با بیان این مطلب اظهار داشت: از آغاز عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا تاکنون 5 هزار و 940 تن کلزا به ارزش 629 میلیارد و 573 میلیون ریال از کشاورزان مازندران خریداری گردید که 113 سند ثبت شده در سامانه بانک به ارزش 190 میلیارد ریال پرداخت شد.
عباسعلی وفائی نژاد با اشاره به پرداخت 30 درصد از مطالبات کلزاکاران استان تصریح کرد: مابقی مطالبات نیز بزودی پس از ثبت اطلاعات در سامانه بانک بصورت مرحله ای به حساب کشاورزان عزیز واریز خواهد شد.
وی همچنین اظهار داشت: قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا با 2 درصد ناخالصی و 9 درصد رطوبت 11 هزار تومان می باشد.
وفائی نژاد تاکید کرد: به ازای هر درصد افت رطوبتی بالای 9 درصد و افت ناخالص بالای 2 درصد به نسبت از وزن محصول کلزا تحویلی کسر و بهای آن محاسبه و پرداخت خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه 25 اردیبهشت ماه فصل خرید تضمینی کلزا به صورت رسمی آغاز شد گفت: تاکنون 10 مرکز از 14 مرکز تجهیز و برنامه ریزی شده در استان برای خرید تضمینی کلزا فرآیند خرید این دانه روغنی را انجام دادند و سایر مراکز نیز به تناسب برداشت و ارائه محصول آماده خرید این محصول می باشند.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران در ادامه به خرید تضمینی گندم در استان اشاره کرد و گفت: تاکنون 2 هزار و 362 تن گندم از کشاورزان استان خریداری شد.
وی با اشاره به اینکه تا تاریخ 10 خرداد تمامی مطالبات گندمکاران کشور پرداخت شد اظهار داشت: خرید تضمینی گندم در مازندران از 9 خرداد آغاز و اسناد آن جهت ثبت در سامانه جامع خرید تضمینی به بانک ارسال گردید.
وفائی نژاد با اظهار امیدواری گفت: با توجه به تمهیدات بعمل آمده پرداخت بهای گندم تحویلی بموقع و با ثبت اطلاعات در سامانه به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کن
متن بالا را در زیر وارد کنید