چهارشنبه 28 مهر 1400
جلسه هماهنگی خرید تضمینی سویا در مازندران برگزار شد
18مهر 1400

به گزارش روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران:

جلسه هماهنگی خرید تضمینی سویا در مازندران برگزار شد

با توجه به نزدیک شدن فصل برداشت دانه روغنی سویا، جلسه هماهنگی خرید این محصول با حضور مدیران سازمان جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی استان در اداره کل غله و خدمات بازرگانی مازندران برگزار شد.
در این جلسه مدیر کل غله و خدما ت بازرگانی استان مازندران ضمن اشاره به آغاز عملیات خرید تضمینی سویا از کشاورزان مازندران در هفته آتی اظهار داشت: در سال زراعی جاری قیمت تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی سویا، با 2 درصد ناخالصی و 12 درصد رطوبت 124 هزار و 194 ریال خریداری می باشد.
عباسعلی وفائی نژاد افزود: در شهرهای گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندرود، ساری، جویبار و بابل مراکز خرید تضمینی سویا پیش بینی که با بسیج تمام امکانات از قبیل نرم افزار و سخت افزار آماده تحویل گرفتن دانه روغنی سویا می باشند.
وی تصریح کرد: تمهیدات لازم از جمله استقرار عوامل تشخیص و ذیحساب، نماینده بانک کشاورزی و نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی در مراکز خرید و کالیبراسیون باسکول و لوازم آزمایشگاهی صورت پذیرفت.
وفائی نژاد همچنین با اشاره به سطح زیر کشت سویا در استان مازندران افزود: 4 هزار و 95 هکتار از مزارع مازندران زیر کشت این محصول می باشد که طبق آمار انتظار می رود بیشترین خرید در شهرستان نکا و گلوگاه صورت پذیرد.
وی تصریح کرد: با توجه به پیش بینی سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران انتظار می رود بیش از 5 هزار تن دانه روغنی سویا از کشاورزان خریداری شود.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران تاکید داشت: خرید دانه های روغنی در سال زراعی جاری تنها از طریق سامانه جامع پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی انجام می شود و کشاورزانی که در این سامانه ثبت نام نکرده باشند خرید محصولاتشان از سوی اداره غله امکان پذیر نمی باشد.

دیدگاه خود را بیان کن
متن بالا را در زیر وارد کنید